sd fsadf asdf 

sd fsdfsadf

Skautské středisko Slavkov u Brna

Nabízíme dětem a mládeži zajímavou a bohatou náplň volného času, výpravy do přírody, poznávání nových dovedností, učení se spolupráci a zároveň dáváme každému šanci vyniknout v tom, co dobře umí a co ho baví. Dbáme na to, aby se vytvořila správná parta, která chce být základnou dobrých mezilidských vztahů.

1. oddíl
chlapecký oddíl vlčat a benjamínků 5 – 11 let
2. oddíl
koedukovaný oddíl skautů a skautek 11 – 15 let
3. oddíl
dívči křesťanský oddíl světlušek 5 - 11 let
4. oddíl
dívčí oddíl světlušek a benjamínků 5 -11 let

Novinky

2. oddíl Výprava 2. oddílu
26. 11. 2022
Více informací
Setkání SPJ - přátel slavkovských skautů
14. prosince si můžete přijít poslechnout ohlédnutí našich vedoucích za rokem 2022. Veřejná schůzka příznivců slavkovského Junáka se bude konat od 19:00 v Restauraci Bonaparte na náměstí. Srdečně vás zveme!
18. 11. 2022
Více informací
Pokyny pro platbu registrace 2023
Doháníme dobu a tak jsme připravili QR kód pro jednoduchou platbu členského poplatku na příští rok. Spolu s tím i přehled částek. Nadále samozřejmě můžete platit i oddílovému vedoucímu v hotovosti.
13. 11. 2022
Více informací

dsadf asdf asdfa sdf

O nás

Junák je největší organizací připravující program pro děti v republice a proto máme výborné zázemí nejen metodické, ale i materiální (čluny, vzduchovky, horolezecké vybavení, stany, vybavené klubovny atd.).

Každé správné skautské středisko je složeno z několika oddílů, které mohou být chlapecké, dívčí nebo i smíšené. Oddíly jsou pak rozděleny do družin. Každý oddílový či oddílová vedoucí uzpůsobuje program věku dětí.

Členové jednotlivých oddílů mají také možnost zúčastnit se mnoha zajímavých her, vzdělávacích kurzů, společenských a spousty dalších akcí mimo naše středisko a to nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí.

Středisko Slavkov má nyní oddíly tři: jeden chlapecký, pro vlčata a benjamínky (5 – 11 let), druhý koedukovaný oddíl skautů a skautek (11 – 15 let) a třetím je dívčí oddíl světlušek a benjamínků (5 – 11 let). V oddílech je také registrována spousta rodičů a kamarádů, kterým se myšlenka skautingu líbí.

Podporují nás

 

Středisko Setkání přátel Junáka ve Slavkově
14. 12. 202219:00
Zveme vás na setkání příznivců skautování ve Slavkově s prezentací činnosti jednotlivých oddílů. Podrobnější informace zveřejníme s předstihem mezi novinkami na našem webu.
4. oddíl Vánoční přespávačka
16 - 17. 12. 2022
Poslední schůzku před Vánoci strávíme celý oddíl pospolu na speciální přespávačce.
Betlémské světlo
23. 12. 2022
Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa. Do České republiky ho od roku 1990 z Rakouska dovážejí brněnští skauti.
2. oddíl Betlémské světlo
23. 12. 2022
Jako každý rok si můžete vyzvednout betlémské světlo
Středisko Junácký Slunovrat 2023
25. 03. 2023
Závod nejen pro děti ze slavkovských oddílů, ale i dalších měst v Jihomoravském kraji. Od klasické morseovky přes zdravovědu až po sekání dřeva nebo třeba šplhání na strom, to musí účastníci co nejlépe zvládnout, aby porazili ostatní.
Středisko Sběr železného šrotu
15. 04. 2023
Svoz kovového odpadu z celého Slavkova. Z výtěžku hradíme rekonstrukci klubovny, programové pomůcky a nebo vybavení na tábory a výpravy.
Národní skautské Jamboree je novým formátem setkání pro tisíce účastníků věkové kategorie skautek a skautů. Činovníci starší 15 let se mohou přidat do Servis týmu. Více informací na https://nsj2023.cz
Středisko Střediskový tábor Oslavany 2023
2 - 15. 07. 2023
Už potřetí pojedeme tábořit do malebné přírody řeky Oslavy nedaleko Nové Vsi u Oslavan. Tentokrát všichni společně!