Zájezd do Moravského krasu se vydařil na 1

Hasičské sirény houkají častěji než hrají v rádiu nejnovější odrhovačku, Slavkov bojuje s další  a další záplavou a ani jinde na Moravě to není o moc lepší.

Pak přichází sobota 3. června a s ní najednou sluneční letní den. Čím to? Možná nás tam nahoře má někdo rád, možná i tohle zajistil Yetti (Tonda), jelikož na to, jak vše připravil, lze zvolat jen hlasité UMÍ!

Takže co se to vlastně toho krásného slunečného dne dělo? Právě v tuto zmíněnou červnovou sobotu pořádali slavkovští skauti k 90. výročí skautingu v našem městě zájezd do Moravského krasu.

Ze zájezdu

Trasa byla zvolena tak, aby ji zvládli nejen otrlí harcovníci zvyklí v kanadách prošlapat svět křížem krážem, ale i malé děti se svými rodiči či naši starší příznivci a milovníci přírodních krás.

Navštívili jsme jeskyně Balcarku a Výpustek, Rudické propadání, zříceninu hradu Holštejn i jiná zajímavá místa. Některá z nich patří k těm známějším, některé k těm, které tolik lidí nezná, ale rozhodně jim to nijak neubírá na půvabu.

Na závěr jsme se občerstvili v zařízení Na knihovně, kde se vyřádily jak děti, na vypůjčených koloběžkách, důmyslných prolézačkách a skluzavkách, tak dospělí, kteří si tam dali něco chutného k snědku. Pak již následovala cesta domů, kam nás odvezl spolehlivě, ostatně jako po celý den, skvělý pan řidič Oskar.