Vyzvědači jsou zpět v našem městě! Přijďte si je zahrát.

Podzimní dny jsou krátké, chladné, fouká vítr a sluníčko vysvitne skrz zataženou oblohu jen občas. Města upadají do zvláštní šedivé nálady a jakmile opadají poslední barevné listy ze stromů, i ty na příštích několik měsíců usínají. Neusínají však slavkovští skauti, kteří oprášili prastarou skautskou hru Vyzvědači. Ve Slavkově u Brna se hrála poprvé v roce 1998. O pět let později naopak z našeho města "odešla", aby se mohla vrátit právě teď.


Vyzvědači - plakát

Ve hře jde mimo jiné o poznání města, ve kterém bydlíme. Pro dvě družstva Vyzvědačů je připraveno několik desítek jednodušších i složitých otázek nebo úkolů a jednotliví hráči na ně musí najít v ulicích Slavkova správné odpovědi. Ovšem tak, aby je protihráči neviděli nebo dokonce nevyřadili ze hry dotykem. Zdánlivě jednoduchá zápletka potrápí i starší děti nebo dokonce rovery a to už je co říct.

Pokud si chcete tuto hru zahrát a je vám víc než 8 let, pak se v neděli 11. listopadu, tedy na svatého Martina, dostavte ve 13 hodin do Svojískova parku k pomníku A.B.Svojsíka. Tam celá hra začne a o 4 hodiny později i skončí. Každý hráč musí u sebe mít svůj vlastní bloček, psací potřeby pro zapisování a hodinky. Zejména mladší účastníci musí informovat své rodiče, že jdou hrát hru, které probíhá v ulicích celého města, aby byli srozuměni s tím, že se budou pohybovat mezi dopravními prostředky, ostatními chodci a křehkými věcmi.

Úplná pravidla si určitě pročtěte zde: PRAVIDLA HRY VYZVĚDAČI

Těšíme se na vás.

Organizátoři Míla a Olda