Výsledky 20. Junáckého Slunovratu

To, že člověk celou zimu nic nedělá je dost znát, říkám si celý zadýchaný při výstupu kaštanovou alejí od koupaliště k oboře. Na dohled už mám ve větříku se pohupující červené fáborky. Těmi bude vytýčena trasa. Nahoře si spolu s ostatními, kteří obětovali sobotní spánek, rozdělujeme úkoly a za pár desítek minut už hoří oheň v udírně, kde se budou připravovat klobásy, vzniká posezení pod pergolou spolu se stánkem, kde si závodníci budou moci vyzvednou svačinku v podobě párku a teplého čaje a dva velké stoly opodál budou sloužit jako zázemí pro registraci. Spolu s osmou hodinou přicházejí i různě velké skupinky okrojovaných dětí spolu s jejich vedoucími. Začíná být jasné, že letošní ročník bude opravdu velká konkurence.

Na startu, po slavnostním nástupu a zazpívání skautské hymny, se nakonec objevilo neuvěřitelných 30 hlídek, což znamenalo přes 120 závodníků. Znovu jsme zkusili loňský experiment a pouštěli soutěžící na trať v obou směrech. Na jednotlivých stanovištích pak na každou hlídku čekalo nějaké téma inspirované více čí méně slavnými Rychlými šípy a Záhadou hlavolamu. Někdo se chytal více na přírodě, jiný zase ve zdravovědě, ale nejlepší mohl být pouze jeden tým - hlídka. Obora, proměněná dočasně na Stínadla tak zažívala nejeden boj. Ať už v rychlém běhu, se sklerózou a nebo s členitým terénem.

Takové množství závodících si samozřejmě vyžádalo nějaký čas na vyhodnocení průvodek, kam si po celou dobu závodu hlídky nechávali od rozhodčích zapisovat získané body. Ale nakonec se všichni dočkali a na louce, která začínala pomalu chytat příjemnou jarní zelenou barvu, se nedočkavě seřadili, aby si vyslechli výsledky. A takové pro rok 2010 jsou:

Kategorie Světlušky:

 1. "Vosy" Slavkov, 88 bodů
 2. "Medvědi" Slavkov, 87 bodů
 3. "Želvičky starší" Slavkov, 85,5 bodu
 4. "Vačičáci" Vyškov, 82 bodů
 5. "Strašidla" Slavkov, 76 bodů
 6. "Kamebrouci" Vyškov, 76 bodů
 7. "1" Ivanovice, 75 bodů
 8. "2" Ivanovice, 68 bodů
 9. "Lýkovci" Vyškov, 67,5 bodu
 10. "Želvičky mladší" Slavkov, 66,5 bodu
 11. "Veverky" Slavkov, 65,5 bodu
 12. "Žabičky" Luleč, 55 bodů

Kategorie Vlčata:

 1. Vlčata Ivanovice, 89,5 bodu
 2. "Žížaly" Luleč, 87 bodů
 3. "Orli" Slavkov, 85 bodů
 4. "Bobříci" Vyškov, 81 bodů
 5. Skaut ABS, Brno, 79 bodů
 6. "Pulci" Luleč, 73 bodů
 7. "Jednička" Slavkov, neklasif.

Kategorie Skauti a Skautky:

 1. "Kosatky" Vyškov, 92,5 bodu
 2. "Želvičky" Luleč, 89,5 bodu
 3. "Medúzky" Vyškov, 86,5 bodu
 4. Skautky a Skauti Ivanovice, 79 bodů
 5. "Kormoránky" Vyškov, 78,5 bodu
 6. "Mroži" Luleč, 76,5 bodu
 7. Skauti ABS Brno, 76 bodů
 8. "Kormoráni" Vyškov, 73,5 bodu
 9. "Ještěrky" Slavkov, 67 bodů

Kategorie Roveři a Rangers - mimo soutěž

 1. Vyškov-Haná, 95 bodů
 2. "Ještěrky R+R" Slavkov, 79 bodů

Stanoviště Komunikace a vyhledání informace


Po předání cen vítězným hlídkám a pamětních lístků všem zájemcům, se oddíly rozloučily svými pokřiky a vydaly se na zpáteční cestu do svých obvyklých příbytků v Brně, Vyškově, Lulči, Ivanovicích a samozřejmě Slavkově.

Věřím, že se všichni dobře pobavili a to i ti, jež zrovna nic nevyhráli, a příští rok se za podobně hezkého počasí sejdeme ve stejně hojném počtu znovu na startu dalšího ročníku Junáckého Slunovratu.