Vydařený zájezd do rakouské Medvědí soutěsky

Další nezvyklostí bylo ranní brzké vstávání. Zájezdový autobus totiž vyrážel už v pět hodin ráno. Naštětí nikdo nezaspal a tak se čas odjezdu podařilo dodržet v pohodě. Před vstupem do autobusu každý účastník obdržel slosovatelnou místenku od paní Jandlové z pořadající cestovní kanceláře a na zpáteční cestě pak od ní několik vylosovaných šťastlivců získalo věcné drobnosti.

Cestu autobusem výletníkům zpestřovala paní Jandlová nejen historkami z jejich předchozích zájezdů, ale také místy zajímavými informacemi o míjených pamětihodnostech a přírodních památkách. Po 4 hodinách účastníci vystoupily v městečku Mixnitz ve spolkové zemi Štýrsko, severně od Gratzu. Zde začala pěší tůra k vstupní bráně do Medvědí soutěsky. Tato soutěska je vlastně jedna lávka za druhou, která většinou velice strmě stoupá mezi skalisky nahoru proti proudu horské bystřiny, nad vodopády a kaskádami. Lávek a žebříků bylo celkem 166 a nutno přiznat, že po zvlhlém dřevě se nešlo zrovna dvakrát jistě. Naštěstí se bylo stále čím kochat a tak 1400 metrů dlouhý průchod s převýšením téměř 400 metrů rozhodně nikoho nenuti stezku vyběhnout jako kamzík, ale stále se kochali scenériemi kolem sebe.

Nahoře na všechny čekalo teploučko horské chaty Guten Hirten, kde na sebe všichni navzájem počkali a po občerstvení se rozdělili na dvě skupiny. Jedna, méně početná, se vydala zdolat ještě dalších 500 metrů výškových na vrchol Hochlantsch (1722 m.n.m.). Ta druhá se vydala rovnou do údolí a pohodovou cestou sestoupili až do městečka Teichwirt, kam mezitím přejel autobus. Sem také sestoupila skupinka první a protože se vůbec neflákali, dorazili k místu srazu obě téměř zároveň. Po svačince se vyrazilo na zpáteční cestu.

Medvědí soutězka

Nasčítané převýšení čítalo bezmála 760 metrů pro početnější skupinu s malými dětmi a ti zdatnější se zacházkou až na zmíněný horský vrchol zdolali dokonce 1270 výškových metrů! Inu skauti a jejich rodiny či kamarádi nejsou žádné máčky, co říkáte?

Do Slavkova jsme se dostali lehce po deváté večerní hodině a všech 58 účastníků bylo i přes po celý den zataženou oblohu, která je i několikrát zkropila, velice spokojených. A to ne jen se svým vlastním výkonem, ale i bezvadnou průvodcovskou službou paní Jandlové z CK Antea Slavkov u Brna a také spolehlivou službou pana řidiče ze společnosti Sebus.

Fotografie z akce se již brzí objeví v našem střediskovém fotoalbu.