Tábory v Jasenici na Vysočině se blíží

Jasenice je menší vesnička na Českomoravské vrchovině, pouhé 4 kilometry vzdušnou čarou od dálnice D1. Naštěstí je kolem dost stromů a přírodních nerovností na to, aby přítomnost této magistrály nebyla ani v nejmenším znát. Avie s táborovým vybavením vždy do této vesničky dojíždí po dálnici, kde na exitu 162 sjede na Velkou Bíteš a pak se vydá směrem na Náměšť nad Oslavou. V obci Jinošov už je odbočka na Jasenici, stačí projet pouze vesnicí Pucov.

Jasenicí protéká potok Jasinka a do ní se vlévá Jelenka. Proti proudu tohoto přítoku, po překonání dvou brodů, se kterými při vyšší hladině má co dělat i pořádný teréňák, se dostanete přímo na tábořiště. Kromě místních tudy nikdo nechodí. Není tu ani turistická trasa, ani chatová oblast. A tak to tu v létě patří skoro výhradně skautům ze Slavkova :-)

GPS souřadnice tábořiště je 49°15'51.938"N, 16°9'37.711"E a pokud se podíváte na Mapy.cz, dokonce na satelitním snímku uvidíte postavený tábor, včetně týpý, kuchyně a stanů. Jen toalety nejsou vidět, asi aby byla zachována nutná intimita :-) Pokud se budete chtít přijet podívat, určitě si vyberte pouze určený návštěvní den 16. července, jinak by se mohlo stát, že budou děti někde v lese na hře nebo na výletě a narušili byste tak pečlivě připravený program. Také doporučujeme nechat auto ve vesnici a zbytek dojít pěšky, nebudete-li s sebou mít babičku s berlemi nebo miminko v kočárku. Cesta z dědiny trvá asi 10 minut a je to necelých 700 metrů. Vyhnete se tak komplikovanému brodění potoka a parkování na vyhřáté louce v blízkosti stanů.

Tak, už jen aby to počasí vyšlo!