Sběr železného šrotu

Chcete-li se nejen zbavit starého železného odpadu, ale zároveň podpořit skauty, určitě využijte této příležitosti v sobotu 6.4. Všechno prosím vyndávejte na hromady nejlépe až v sobotu časně ráno nebo v pátek večer. Každoročně se totiž na naší námaze přiživují nejrůznější individua, která obchází hromady a kradou zejména drahé kovy a těžké kousky. Je škoda, že pak vlastně podporujete tyto zloděje a ne děti ze skautských oddílů.

sběr železného šrotu

V 8:00 vyrazí z parkoviště za kostelem, kde budou skauti mít sraz, dva cedulkou označené traktory, aby nebylo možno si je splést. Postupně projedou městské ulice a sesbírají veškerý kovový odpad. Těžké věci, které se vám nepodaří vynést ze sklepa nebo zahrady vám samozřejmě brigádníci velice rádi pomohou vytáhnout na ulici. Stačí si na ně počíhat a oslovit je.

Bohužel musím upozornit, že nebezpečný odpad jako jsou lednice (freony, více plastu než kovu), autobaterie (kyselina), plechovky s barvou a další podobné věci nebudeme sbírat a budou muset být znovu odklizeny tím, kdo je na hromadu přinesl.

Předem vám všem moc děkujeme za podporu a doufejme nejen v to, že bude starého železa dost a na práci nám bude svítit sluníčko a ne sněžit, jak to v těchto dnech vypadá...