Rekonstrukce omítek a komínů proběhla úspěšně

Sklad táborového materiálu 1. a 2. oddílu opravu potřeboval jako sůl. Jedna stěna byla naprosto ztrávená zatékáním a dokonce rozežraná mravenci. Omítka padala na hlavu každému, kdo se v místnosti byť jen prudce pohnul. Klubovna Orlů, tedy družiny 2. oddílu na tom byla rozhodně lépe, ale rozpukaná, oprýskaná a křivá omítka, stejně jako propadlá podlaha, reprezentativně rozhodně nepůsobily. Úkolu dát tyto dvě místnosti do pořádku se zhostil tým zedníků pana Kiliána, za což jim zpětně děkuji, protože vše zvládli v termínu a na výbornou.

Omítky mimo dobu, po kterou na stěnách byly, trpěly nejvíc zatékáním. Jak do kluboven, tak do skladů se během dešťů dostávala voda podél komínů. A tak nezbylo než nechat opravit i tuto závadu. Klempíř pan Hošek se toho ujal s kvalitou sobě vlastní a nyní už jsou všechny komíny na naší střeše opatřeny oplechováním a kryty proti dešti.

Základna je prostě základ (když nepočítám děti, které se v ní scházejí). Pokud by klubovna nevypadala pěkně a neplnila svůj účel, tedy neposkytovala zázemí pro členy našeho střediska a materiál, který vlastníme, bylo by to špatné. Proto jsem rád, že se podařilo i na tyto rekonstrukce naspořit nějaké peníze a zbytek získat z dotací, za které tímto opravdu hodně děkuji.