Poděkování za pomoc při sběru šrotu

V sobotu, v den sběru, sice vládlo větrné počasí, ale sluníčko nakonec zvítězilo a řádně prohřálo všechny brigádníky. Za kostelem se v osm hodin sešlo na dvacet slavkovskému skautu nakloněných duší a poté, co se rozdělily na dva přistavené traktory, vyrazily sesbírávat staré železo, připravené po celém Slavkově.

Sraz za kostelem

Na žádost radnice jsme museli předem zřídit označené skládky a zároveň minimalizovat možnost tvořit hromady starého železa na náměstí a v nejbližších uličkách. Lidé ale podle předpokladu ne zcela přání města dodrželi a tak jsme klasicky projížděli celým Slavkovem a sesbírávali i z jiných míst.

Také kvůli perfektně fungujícímu sběrnému dvoru v našem městě, ubývá rok od roku starého železa. To nám bohužel nehraje úplně do karet, ale je to rozhodně lepší, než nalézat v průběhu roku černé skládky. Poslední hromadu jsme letos sebrali kolem druhé hodiny po poledni, kdy už jsme měli břicha nacpaná skvělým gulášem, servírovaným na zahradě v domku rodiny Pavézkovi.

Sběr železného šrotu

Nakonec jsme do sběrny k panu Svobodovi v areálu bývalé traktorky ve Slavkově,  kam díky jeho vstřícnému přístupu odvážíme šrot už poněkolikáté, odvezli šest vleček a nějaké drobné navíc. Vyinkasované peníze jsme hned předali hospodářce našeho střediska a už jako by byly použity na další obnovu táborového vybavení a na nutné opravy budovy naší klubovny.

Děkujeme všem občanům Slavkova u Brna, kteří poctivě střádali doma staré železo za účelem odevzdat ho Junákům v den jarního sběru. A doufáme, že za rok bude šrotu nejméně tolik, co letos.