Naše klubovna je zase o kus hezčí

V osm hodin u klubovny netrpělivě přešlapovalo několik nedočkavých brigádníků. Mezi nimi děti ze všech oddílů, jejich rádcové a vedoucí a postupně se přidalo i několik rodičů, členů šestého oddílů a kamarádů. Všichni se chopili nějakého pracovního nástroje a za pár minut už se to v klubovně i mimo ní jenom hemžilo zaprášenými pracanty.

V první řadě bylo totiž potřeba pořezat dvě hromady dřeva před budovou. To zabralo, včetně úklidu a naskládání do dřevárky, celý pracovní čas až do tří odpoledne. Stejně dlouho se také natírala zbývající, dosud pouze očištěná stěna budovy. Ve tři hodiny už se leskla krásným novým hnědým nátěrem a sladila se tak se zbývajícími stěnami. V klubovně druhého oddílu se bouralo - tedy odbouchala se celá jedna stěna až na podklad a seškrabala se téměř půlka místnosti. Klubovna totiž dostane novou "fajnovou" omítku a vylíčí se. Ve skladu 4. oddílu se zase vrhli do úklidu velkého zmatku mezi uskladněným materiálem. A nutno podotknout, že se podařilo protřídit 6 velkých igelitových pytlů s nepořádkem!

Kromě toho byla posekána a vyhrabána tráva kolem klubovny, několikery dveře od místností si vysloužily opravu, spchový kout dostal dlouho očekávanou skleněnou zástěnu a toalety nové ventilátory. Celé sociální zařízení pak prošlo očistou, stejně tak kuchyňka.

Každý pracant dostal nejenom čaj na zahnání žízně, ale také své hladové břicho zaplnil párkem a oplatkem. Po třetí hodině se všichni rozloučili a vydali se zacákaní od barvy, zašpinění od omítky nebo s kapsami plnými pilin domů.

Děkujime všem účastníkům, zejména z řad našich skautských přátel a rodičů, za jejich skutečně vydatnou pomoc. Naše klubovna na sídlišti Nádražní tak zase vypadá lépé.