Junácký slunovrat 27.3.2010

Jubilejní dvacátý ročník závodu, který otestuje nejenom skautské znalosti, vlčáckou všestrannost či dovednosti světlušek, se bude celý inspirovat tématem Záhada hlavolamu. Určitě všichni víte, co se v dobrodružném příběhu velkého spisovatele a skauta Jaroslava Foglara odehrálo a ti co netuší, kratičké indicie budete moci hledat během celého sobotního dopoledne nacházet na všech stanovištích.

Na každém stanovišti se bude plnit určitý úkol. Abyste uspěli, měli byste se orientovat v terénu, v jízdním řádu, uzlech, první pomoci, fauně a flóře nebo na obyčejné silnici, vědět jak poskytnout první pomoc, jak se zachovat v krizových situacích, jak komunikovat a v neposlední řadě mít "filipa" a trochu svalů na svém těle.

    Ježek v kleci

Sraz účastníků je v 8 hodin ráno. Sejdeme se přímo na střelnici nad slavkovskou oborou. Po dodatečném přihlášení opozdilců a nástupu vyběhne na trať první hlídka, to bude v 9:00. Akci ukončíme vyhlášením vítězů přibližně ve 14:00.

Startovné činí 20,- Kč na osobu, každý závodník má pak možnost zbaštit jeden párek v rohlíku a dát si čaj.

Soutěž probíhá ve třech kategoriích, a to:

  1. I.    skautky a skauti (narození do roku 1998 včetně)
  2. II.   světlušky (narozené od roku 1999 včetně)
  3. III.  vlčata (narozená od roku 1999 včetně)

Závodí se za každého počasí, slavnostní nástup je v kroji a na nástupu se také dozvíte veškeré podrobnosti o trati, pravidlech, stanovištích a rozhodčích.

Přihlášky podávejte do 19.3. Stačí mejlem, uveďte jména členů hlídek a kategorii, ve které budou soutěžit spolu s jejich ročníky narození.

Moc se na vás těšíme a doufáme, že nám bude na trať svítit teplé jarní sluníčko.