Jednodenní výlet na Pálavu - pojeďte s námi!

Tyto kopce jsou ze Slavkova vidět vždy za dobrého počasí. Jmenují se Pavlovské vrchy a jsou dominantou chráněné krajinné oblasti Pálava. Ta byla vyhlášena už před více než 35 lety a její součástí je dokonce i biosférická rezervace zapsaná v seznamu UNESCO.

A přesto, že je to od našeho města co by kamenem dohodil, nebo možná spíše právě proto, určitě stojí tato přírodní památka za návštěvu a to i opakovanou. Proto jsme se rozhodli navázat na úspěch loňského výletu do Moravského krasu a letos vyrazíme právě tam.

Pálava

Vážení rodiče, skauti a příznivci turistiky, jako každý rok tak i letos středisko Slavkovských skautů pořádá jednodenní výpravu, tentokrát na Pálavu.

Sraz: 11. Června 2011 v 6:40 na Slavkovském vlakovém nádraží

Návrat: 11. Června 2011 ve 20:50 opět na vlakové nádraží ve Slavkově

Cena: cesta tam i zpět dle počtu zúčastněných cca 200,-, jeskyně Turold nutno objednat dle zájemců, trasa asi 300m vstup 80,-Kč

Pro koho je výlet určen: Pro děti z oddílů, pro rodiče s dětmi, pro širokou veřejnost a pro všechny nadšence skautingu. 

Co se bude dít: V 7 hodin ráno nastoupíme ve Slavkově u Brna do vlaku a pojedeme vyhlídkovou cestu jižní Moravou až do Břeclavi s přestupem v Brně. Po lenošení ve vlaku se rozcvičíme zrychleným přesunem v Břeclavi z vlakového na přípoj na autobusovém nádraží do obce Pavlov, která je naším výchozím bodem. V 10 hod vystoupíme v Pavlově, odkud se vydáme směr  Mikulov. Po cestě nezapomeneme navštívit různé kulturní památky, jako např. Dívčí hrady, Stolová, Klentnice, Jeskyni Turold, Sirotčí hrádek, Kozí hrádek.

Co s sebou: Svačinu na celý den, pití (minimálně 2 litry na osobu), kapesné, pevnou a hlavně pohodlně prošláplou obuv, pohodlné oblečení, pláštěnku a vše na zádech sbaleno do batůžku. Pokud pojedou děti samotné, nedoporučujeme dávat dražší věci jako jsou mobilní telefony, foťáky apod.

Vše si sbalte do batůžku na záda, aby byly ruce volné!

Těšíme se na vás. Za slavkovské skauty Kozel a Yetti

V rámci celé expedice bude připraven program po smíšených skupinách, proto prosím o přihlášení, kde uveďte počet přihlášených a věk, prohlídka jeskyně ano/ne.  Přihlášky posílejte na e-mail ye.tti@seznam.cz nejpozději týden dopředu tj. do 04.06.2011.