Jarní brigáda se vydařila na jedničku

Přestože několik předcházejících dní pršelo, ve sváteční sobotu 8. května ráno už na všechny přítomné brigádníky a jejich nažehlené montérky svítilo sluníčko. Sice nevydrželo celý den, ale na záda nám nepršelo. Za pomoci překvapivě velkého počtu rodičů se našim dětem i vedoucím podařilo během sobotního dopoledne pořezat veškeré na toto zpracování čekající dřevo a většinu z něj i nasekat a samozřejmě jej schovat do připravených kójí. Několik šikovných tatínků velice zručně demontovalo provizorní kryty oken od dřevárny a vedlejšího skladu a nahradili je pevnou deskou. Další skupině se podařilo protřídit nepořádek na půdě a před klubovnou nachystat hromadu k odvozu do sběrného dvora. Velké dílo se také tvořilo pod jabloněmi u plotu s vedlejším podnikovým areálem. Tam se s profesionální péčí vrhly zejména některé maminky a tatínkové spolu s našimi členy do kartáčování dřevěné zdi, aby tak byla připravena na natření. Pod nohy se jim pletla další skupinka pracantů s lopatami a dlaždicemi a dávala do pořádku chodníček podél celé stěny klubovny.

Kromě těchto velkých akcí se podařilo uklidit v kuchyňce, na toaletách a ve sprše, za klubovnou zmizel ten velký a zavazející šípkový keř a ostružiní, podél celé klubovny se posekala a zhrabala tráva, velkým překvapením pak pro všechny bylo znovuobjevení dávno ztraceného chodníčku před klubovnou.

Všichni pracanti měli možnost se posilnit opékaným špekáčkem, které jsme pro ně připravili. Celá akce byla ukončena kolem půl třetí odpoledne - to už klubovna vypadala téměř jako nová!

Děkujeme všem přítomným rodičům za jejich úžasnou a mnohdy až obdivuhodnou ochotu pomoct a věříme, že klubovna v takovémto zvelebeném stavu zůstane co nejdéle i přesto, že je zde stále spousta věcí ke zlepšení.