A zima může přijít aneb nová kamna v klubovnách.

Díky dotaci získané od města Slavkova u Brna se nám v letošním roce podařilo zakoupit šest nových krbových kamen i s potřebným příslušenstvím, tedy novými kouřovody a zděřemi. Kamna, která každá váží solidních 90 kilo, se na naší klubovně díky pomoci našich kamarádů a členů střediska objevila minulé úterý. Do neděle pak probíhala jejich instalace do pěti kluboven, kde se pravidelně scházejí děti. V rámci instalace bylo třeba probourat do komínů větší díru a ve většině místností ji i přemístit o několik desítek centimetrů výše. Toho se ujal šikovný pan zedník, který ve svém volném čase vše perfektně zvládl a včera "slavnostně" předal mně coby vedoucímu střediska.

Zbrusu nová kamna v klubovnách.

Už na konci tohoto týdne tedy členové všech oddílů budou mít možnost vyzkoušet na svých schůzkách zatápění v nových kamnech. Věřím, že místnostem nejenom dodají modernější vzhled, ale i pořádný a spolehlivý zdroj tepla. Pouze pro doplnění uvádím, že poslední šestá kamna zatím na přání vedoucího oddílu, do jehož klubovny budou instalována, zůstala zabalená v igelitu a jejich výměna proběhne až na jaře.

Chtěl bych touto cestou poděkovat zejména slavkovské radnici za poskytnuté finanční prostředky, bez kterých bychom tuto padesátitisícovou investici určitě nezvládli, dále panu zedníkovi Pavlovi, klukům za pomoc při převozu kamen na klubovnu a Chobikovi a Paťovi za průzkum trhu a následné dojednání zajímavé slevy při samotné objednávce.