Naše klubovna a kde ji najdete

Budova je starší, celodřevěné jednopodlažní stavení, které ovšem rok co rok zdokonalujeme pomocí rekonstrukcí. Pochlubit se tak můžeme zejména vyhovujícím sociálním zařízením se sprchou, bojlerem na teplou vodu, vybetonovanými podlahami a novými omítkami všech důležitých místností, novou elektroinstalací či kuchyňkou, vybavenou veškerým důležitým nádobím, plynovým sporákem, varnou konvicí, mikrovlnkou a ledničkou. Na konci roku 2010 jsme také zahájili výměnu všech přesluhujících oken a do všech kluboven nakoupili nová a výkonnější krbová kamna. Během prázdnin 2013 opravili všechny komíny a střechu. To vše zejména díky dotacím z rozpočtu města Slavkova u Brna, Jihomoravského kraje a MŠMT.

Oddíly mají k dispozici celkem šest místností – kluboven a čtyři velké sklady táborového a programového vybavení. Sklad materiálu tu mají také kamarádi ze sdružení slavkovských dobrodruhů Austerlitz Adventure, se kterými spolupracujeme na některých akcích.

Za naší základnou je malý parčík ideální pro hry a malé ohniště. Do centra města je to kousek (asi 10 minut chůze) a do obchodů stejně tak. Daleko to bohužel máme do lesa, ale to je vlastnost celého slavkovska. A tak si lesa užíváme o to víc na výpravách a táborech.

K dokonalosti naši klubovnu ještě nějaká cesta čeká, ale věříme, že se zde děti cítí víc než dobře a najdou tady vše, co jako správní skauti a skautky ke své činnosti potřebují.

Kudy ke klubovně?

Budova klubovny se nachází jen pár minut chůze od vlakového nádraží na sídlišti Nádražní. Základna je za bytovkami u areálu firmy Pegas-Gonda, přímo před ní je krásné, před pár lety vybudované hřiště s malou horolezeckou stěnou, pískovištěm a multifunkčním hřištěm s umělým povrchem. K budově je možné se dostat autem po trávníku, ale raději jen v nezbytných případech.

GPS souřadnice je tato: 49°8'36.344"N, 16°52'36.196"E

skautske stredisko slavkov u brna

Hlavní vstup do klubovny skautského střediska ve Slavkově u Brna...


skautske stredisko slavkov u brna

Orientační plánek umístění klubovny ve Slavkově u Brna...

Možnost pronájmu pro ostatní skauty i jiné dětské organizace

Tu a tam naše klubovna poskytne přístřeší nějakému jinému dětskému oddílu z nejrůznějších koutů republiky. Naši základnu můžeme nabídnout přibližně 30 osobám, ale už jsme tu měli i osob 45. Určitě u nás potřebujete spacák, karimatku a přezůvky.

Vzhledem k absenci společenské místnosti je třeba počítat s jistým omezením při pořádání například vzdělávacích kurzů, kde je nutné seskupit všechny účastníky v jedné místnosti. Budou trošku namačkaní. Také je třeba počítat s tím, že v pátek probíhají ve většině kluboven až do sedmi večer oddílové a družinové schůzky. Proto většinou není možné nastěhovat zájemce do kluboven dříve.

Pokud budete mít zájem se k nám podívat a strávit tu s oddílem třeba víkend, neváhejte kontaktovat vedoucího střediska pro podrobnější informace.


Obrázky našich krásných kluboven: tohle je klubovna 1. oddílu

Klubovna 1. oddílu

Klubovna 2. oddílu

Klubovna 2. oddílu

Klubovna 4. oddílu

Klubovna 4. oddílu

...a naše kuchyňka

...a naše kuchyňka