Skautský tábor v Oslavanech

Je již dlouholetou tradicí, že skauti a skautky z našeho střediska jezdí v létě společně na tábor a s radostí mohu říct, že letošní rok nebyl výjimkou. Na tábor se vydalo rekordní množství táborníků. Jednalo se o vlčata z 1. oddílu, světlušky z 4. oddílu a skauty a skautky z 2. oddílu. Tak velký tábor byl pro vedení velkou výzvou, kterou však s přehledem zvládlo, a vše bylo připraveno pro náš společný dvoutýdenní pobyt.

Náš tábor jsme si postavili na louce poblíž města Oslavany – na stejném místě jako předloni. Spalo se v podsadových stanech a během vyšších teplot jsme ocenili blízkost řeky, do které jsme odpoledne měli možnost se chodit koupat. Po setmění jsme obdivovali krásné nebe poseté spoustou hvězd.

Celým táborem děti provázela celotáborová hra. Ocitly se ve světě Star Wars, kde napomohly Jediům zvítězit nad Temnou stranou a samotným Darth Vaderem. Celotáborová hra slavila velký úspěch. Pro děti byla připravena spousta her, během kterých zažily spoustu zábavy a něčemu novému se i přiučily. Táborníci byli rozděleni do pěti týmů, ve kterých proti sobě v celotáborové hře soutěžily.

 

 

Budu mluvit za celý tým vedoucích, když řeknu, že jsme rádi, že se dětem na táboře líbilo a že se nám i přes mnohé překážky tábor podařilo skvěle zvládnout. Už se těšíme, až se budeme opět potkávat od září na schůzkách na klubovně.