Kudlibabkový výlet druhého oddílu

První říjnovou sobotu vyrazil druhý oddíl na svůj první výlet tohoto školního roku. Potkali jsme se ráno na vlakovém nádraží, abychom se společně přepravili do Nesovic, kde náš výlet začínal. Po zelené turistické značce jsme vyrazili do lesa. Celý den jsme mohli obdivovat krásy podzimní krajiny a procházet se po cestách, kde nám pod nohama šustilo barevné listí. Během přestávek jsme si zahráli i několik her, během kterých se děti vydováděly.

V jeden moment výletu jsme se na chviličku rozdělili na dvě skupinky. Byla možnost jít po značce anebo zkratkou, ovšem jak už to tak bývá, zkratka byla delší ale o to horší cestou. Rozhodně ale byla velkým dobrodružstvím. Skupinka dobrodruhů, kteří se rozhodli zkratkou vydat, se pak vrátila z houští, kterým se proplétala, se spoustou suvenýrů. Od hlavy k patě byli obaleni kudlibabkami. Dali jsme si tedy přestávku, kterou jsme strávili obíráním oblečení, aby nás pak pustili do autobusu. Děti všechny obrané kudlibabky slepily dohromady do jedné obrovské koule, kterou s sebou pak nesly po zbytek výletu.
Došli jsme až k zastávce Těšanka, odkud jsme se autobusem vrátili zpátky do Slavkova. Výlet to byl velmi vydařený, pokud smím hodnotit dle úsměvů na tváři skautů a skautek z našeho oddílu.