Ukázky z činnosti

Zde máte možnost se dozvědět aspoň zlomek z toho, co děti na akcích organizovaných Junákem Slavkov zažívají, ať už se jedná o celostřediskové nebo oddílové podniky.

Pod tímto odkazem také najdete spoustu obrázků z našich akcí: Fotogalerie střediska

- Tábor v Brtnici - červenec 2020

Už potřetí jsme tábořili v údolí řeky Brtnice nedaleko stejnojmenného historického městečka na Vysočině. Letošní tábor byl nejdeštivější za posledních několik let, ale užili jsme si to i tak! Celotáborová hra byla na téma Cesta kolem světa.


- Tábor v Brtnici - červenec 2019

Další z táborů se konal v Brtnici u Jihlavy. V údolí stejnojmenné říčky jsme byli už podruhé a opět jsme si to tam nemohli vynachválit. Tentokrát byla celotáborová hra inspirována slavným filmem Jumanji.- Westernové městečko Boskovice - 16.6.2018

Nebylo nás na celý autobus, ale kolem dvaceti, ale o to víc jsme si i s rodiči, kteří jeli, užili báječnou atmosféru divokého západu. Další z vydařených střediskových zájezdu.


- Ti nejmenší v Bongu - 4.3.2017

S těmi nejmladšími holčičkami není úplně jednoduché udělat víkendovou výpravu, ale o to víc si užijí jednodenní výlet do zábavních center, jako je třeba brněnské Bongo.


- Zájezd na Baťův kanál - 18.6.2016

Další z oblíbených zájezdů tentokrát Orel vychytal úplně ukázkově. Skvělé počasí, atraktivní lokalita, krásná účast a zajímavý program. Tím byla zejména plavba na lodi Baťovým kanálem a návštěva hvězdárny.


- Junácký slunovrat - 2. dubna 2016

Už 26. ročník závodu ve skautských dovednostech se konal o první dubnové sobotě. Počasí přálo a štěstí také: světlušky i skautky zabodovaly a dostaly se na stupně vítězů.


- Letní tábor v Jasenici - červenec 2015

I indiáni umí odpočívat a užívat si sluníčka. Program i celotáborová hra byli stylizovány do indiánského prostředí, nechyběl mučící kůl, výcvik v hodu sekerou ani soutěž v indiánských tancích.


-Mikulášské mecheche - 7. prosince 2014

Další ročník taškařice, kdy si každý oddíl nachystá nějaký superzábavný nebo superpoučný program a pak se s ním pochlubí ostatním :-) A na závěr pak samozřejmě příjde i pekelný pán, roztomilý andělíček a svatý Mikuláš s kopou dobrot pro všechny přítomé děti.


-Lasergame Brno - 21. prosince 2013

Jako v nějakém sci-fi filmu se cítili všichni, kdo si přišli pohrát s neškodnými laserovými zbraněmi do jedné z brněnských lasergame arén. Tři patnáctiminutové hry daly do těla i trénovaným sportovcům a skóre některých hráčů předčila všechna očekávání. Ono taky střílet na vedoucí je hodně motivující, nemyslíte? :-)

lasergame Brno prosinec 2013

-Aquapalace Praha - 15. června 2013

Tohle byl další výlet pro všechny skauty i neskauty. Brzy ráno jsme se vypravili vlakem do největšího aquaparku v České republice. Někteří po cestě vybili přebytečnou energii, jiní se dospali, aby byli připraveni na zábavu ve vodním ráji. V Aquapalace Praha jsme sjeli všechny tobogány, užili si v umělých vlnách a vyzkoušeli každou atrakci. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější atrakcí se stala divoká řeka, ze které si snad každý účastník odnesl modřinu. Po unavené a ospalé cestě domů jsme všichni dojeli do náručí svých maminek plní zážitků z celého dne.

Aquapalace

-Den sesterství - 22. února 2013

"Den sesterství“ - mezinárodní skautský svátek - je připomínkou vzájemného přátelství a respektu a je to zároveň svátek všech skautek po celém světě.

Nebylo tomu jinak ani u nás ve středisku. Pro holčičky, dívky, slečny a dámy všeho věku byla připravena „Ladies Night“. Hudba hrála, všichni tančili a popíjeli colu a džusy, které dostali na baru. Soutěžilo se v různých disciplínách a na závěr porota vyhodnotila nejlepší tanečnici. Všichni odcházeli s úsměvy na rtech a s báječnou náladou pro další skautský rok.

Den Sesterství

-Junácký slunovrat 2012 - 24. března 2012

Neskutečný, už 22. ročník závodu čtyřčlených hlídek, který má za úkol v první řadě pobavit účastníky, ale samozřejmě i vyzkoušet znalosti a dovednosti dětí. Letos byla účast opět velice hojná a slavkováci se vůbec neumístily špatně!

Slunovrat 2012

-Jednodenní výlet na Pálavu - 11. června 2011

Nejen skauti mají rádi krásnou přírodu. A tak se tohoto výletu zúčastnila i spousta rodičů a obyčejných turistů. Společně pak obdivovali krásné scenérie Pavlovských vrchů a okolí Klentnice a Mikulova, kde také navštívili ne příliš známou jeskyni Turold. Moc povedený výlet, však se podívejte do naší fotogalerie. A příště se určitě přidejte k nám!

Pohodička nedaleko Dívčího hradu

-Dny Slavkova - 4. června 2011

Už poněkolikáté bylo naše středisko osloveno městem Slavkovem žádostí o zařízení doprovodného programu na Dnech Slavkova. Program má zabavit přítomné děti a to je prostě naše parketa :-) A tak jsme v zámeckém parku postavili několik stanovišť s drobnými hrami a rukodělkami a naše pozvání také přijali pánové z brněnské záchranné stanice zraněných ptáků a předvedli své opeřené chovance - dravce.

Hry v zámeckém parku

-Mikulášská besídka - 4. prosince 2010

V krásnem a výborně vybaveném divadelním sále na ZŠ Komenského ve Slavkově jsme se sešli poprvé a prostory nás velice příjemně překvapily. Na pódiu se postupně vystřídaly všechny oddíly a každý předvedl nacvičenou scénku či taneční vystoupení. Večerem prováděl moderátor Pája a o občerstvení se staral Lachtan. Rodičů s dětmi a příznivců se sešlo několik desítek a věříme, že se program všem líbil. A když před čtvrtou hodinou odpoledne na dveře zaklepal Mikuláš, všichni už netrpělivě čekali na jeho nadílku.

Mikulášská besídka

- Zájezd do Beskyd - 24.-27. září 2010

Pravidelný podzimní zájezd pro všechny skauty i neskauty proběhl letos na konci září. Jelo se do Beskyd a na programu byl Radhošť s bohem Radegastem, skautská mohyla na Ivančeně pod Lysou horou, aquapark v Rožnově pod Radhoštěm a nebo velké lanové centrum Tarzánie. Počasí už sice nebylo vyloženě podobné babímu létu, ale nejdůležitější byla spokojenost účastníků. A ta se dostavila u všech bez výjimky.

 Návštěva lanového centra Tarzánie

- Zájezd pro všechny do Moravského krasu - 5. června 2010

První velkou akcí pro veřejnost v letošním roce, kterou zároveň upozorňujeme na krásné výročí 90 let skautování ve Slavkově u Brna byl střediskem pořádaný jednodenní zájezd do Moravského krasu. Ačkoliv celý týden sužovalo naše město a vlastně i valnou část Moravy a republiky silný déšť, jako by se nad námi počasí slitovalo a na výletě nás svými paprský hřálo nefalšované letní sluníčko. Kratičkou zprávu z průběhu výletu si můžete přečíst v novinkách.

Ze zájezdu

- Zájezd na hory - Deštné v Orlických Horách 12. až 14. února 2010

Stejně jako loni i letos jsme vyrazili na společné střediskové lyžování. Nezměnili jsme pohoří, pouze středisko a výhodu to mělo zejména v tom, že ubytování se nám podařilo zajistit přímo u sjezdovky. Sněhu byl dostatek a tak si všichni užili lyže, snowboardy, běžky a samozřejmě ti nejmenší i sáňkování. Celá akce měla veskrze pozitivní ohlas a tomu jsme moc rádi a už teď se těšíme na příští zimu, kdy podobnou akci znovu uspořádáme. A vy všichni jste samozřejmě všichni zváni!

Lyžovačka v Deštném

- Střediskový zájezd do Bílých Karpat 26. až 28. září 2009

Další z řady střediskových zájezdů, které se stávají stále oblíbenější, byl trochu netypický. Prošli jsme toho totiž spoustu pěšky. Naše kroky tentokrát směřovaly do chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty blízko hranic se Slovenskem. Navšítivili jsme rozhlednu Velký Lopeník, prošli se za krásného počasí krásnými a hlubokými lesy a na závěr nechali svá tůrami znavená těla relaxovat v aquaparku.

Jak se zdálo, všichni účastníci zájezdu ve Slavkově z vlaku vystupovali spokojení a tak věříme, že příště pojednou nejen oni, ale spousty dalších zájemců o poznání krásných koutů naší republiky.


Společná fotka účastníků zájezdu do Bílých Karpat.


- Tábor Jasenice 1. až 11. července 2009 "Divoký západ" 

Celý náš tábor představoval ranč na Divokém západě zvaný Frankův ranč. Nemohly v něm pochopitelně chybět stavby jako Saloon, Casino, Basa, kuchyně U hladového koně, šibenice, Sheriff apod. Snahou bylo veškeré věci vztahující se k fungování tábora převést do stylu Divokého západu.

Táborová hra měla rámcovou podobu stavby nových měst. Jednotlivé skupiny táborníků se staly kolonisty svých vlastních nově založených měst. Po úvodní hře každá skupina získala trojrozměrný plán území na desce, přidělený ke stavbě města. V průběhu tábora šlo především o zisk zlata na stavbu dalších budov ve svém městě. Každá postavená budova pak za den vydělávala jejímu majiteli další kousky zlata. Město, které postavilo nejvíce budov se pak stalo hlavním městem, zbylá dvě města velkoměsty.


Stateční vedoucí bránili pořádek na divokém západě.