Príma zájezd do Beskyd

V pátek 24. září jsme vyrazili v poněkud netradiční čas, tj. 22 hod., z parkoviště u Slunečních hodin.

Kolem druhé hodiny ranní jsme přijeli do obce Ostravice. Zde jsme se přioblékli a nasadili baterky „čelovky“a vydali se na noční výstup na Lysou Horu. Celou cestu nás doprovázel měsíc, jelikož byla nezvykle jasná noc. Výstup jsme zvládli všichni a to i ty nejmenší děti, které měly čtyři roky. Vrchol Lysé Hory nás přivítal ledovým větrem a chladem a tak jsme si na vařičích připravili čaj a polévky. A pak již přišel ten správný čas – 05:34 a očekávaný východ slunce. Stálo to opravdu za to.

Východ slunce na Lysé Hoře

Lehce promrzlí jsme sestupovali na Ivančenu, zde jsme u obrovité mohyly uctili památku skautů, kteří zde byli popraveni za II. světové války. V nedalekých Malenovicích na nás čekal autobus a po prospání jsme jeli ralaxovat do krytého bazénu v Rožnově pod Radhoštěm.

V neděli 26. září hned ráno odjíždíme do největšího lanového centra v ČR – TARZÁNIE v Trojanovicích. Zde se nám ale zcela zbořil časový harmonogram. Z plánované hodiny a půl jsou hodiny čtyři. Ale důležité je, že z lanových aktivit jsou nadšení všichni, bez rozdílu věku a pohlaví.

Po té nasedáme na lanovku a vyrážíme na Pustevny. V tomto okamžiku začíná pršet a tak k soše boha Radegasta se vydává jen menší skupina. Zatím přijíždí náš řidič Oskar, který je vždy v pohotovosti a odváží nás do sucha a tepla.

Rovněž pondělní část programu je nutno uzpůsobit počasí , ale opět je co vidět a nenudíme se. Poté dáváme sbohem škole, která byla naší základnou a vydáváme se k domovu.

Těžko říci co bylo to nej, nejspíš pro každého něco jiného, důležité je že spokojení byli všichni. I proto bych chtěl za všechny účastníky poděkovat řidiči Oskarovi a Tondovi „Yettimu“, který celý zájezd organizoval.