Doplňující info k příměstskému táboru

(Rok 2011) Tak předně bližší údaje o středečním výletu na přehradu: sraz na klubovně bude tradičně v 8:00. Odjezd vlakem je plánován o hodinu později. Mezitím děti dostanou balíčky jídla na celý den (ovoce, pečivo, tatranka aj.). Plnohodnotný teplý oběd na středu však připraven není, proto jim můžete klidně zabalit do batůžku mimo dostatečného množství tekutin i nějakou drobnost navíc či dvacetikorunu na párek v rohlíku. Lodí poplujeme od hráze až na hrad Veveří, ale jeho prohlídka není plánována. Také nemáme v plánu koupání v přehradě, nemusíte mít strach. Zpět do Slavkova dojedeme vlakem v 17:20. Děti si můžete vyzvednout buď na vlakovém nádraží, nebo o pár minut později na klubovně.

Pro pobyt na klubovně po celou dobu tábora není nutné nic speciálního, jen pro pohodlí děti jim dejte přezůvky nebo jinou pohodlnou obuv do místnosti. Dětem klidně můžete dát na tábor mobilní telefon ale upozorněte je, že jej mají používat s rozmyslem, nebo ještě lépe vůbec ne :-)

V případě deštivého počasí se co nejvíce programu budeme snažit situovat pod střechu, ale některé plánováné aktivity musejí proběhnout venku, samozřejmě pokud zrovna nebudou padat trakaře... Takže když ráno uvidíte zamračenou oblohu, raději dětem přibalte i pláštěnku a dobré boty.

Páteční přespání na klubovně bude dobrovolné prodloužení tábora až do sobotního rána. Nakonec jsme se rozhodli vyhlásit výsledky celotáborové hry už v pátek u závěrečného táboráku a tak v sobotu bude na děti čekat jen snídaně a drobný program. Ten zakončíme mezi půl desátou a desátou hodinou, v tomto čase si můžete děti vyzvedávat. Děti, které budou chtít na klubovně přespat, potřebují pouze spacák a karimatku.